تبلیغات
تغییر زندگی - چگونه رویاهای مان را در ذهن‌مان تقویت كنیم؟

چگونه رویاهای مان را در ذهن‌مان تقویت كنیم؟

نویسنده :ترنم باران
تاریخ:پنجشنبه 4 آذر 1395-04:38 ب.ظ


برآورده شدن آرزو

افراد موفق كسانی هستند كه به دنبال اموری می‌گردند كه انرژی را در آن‌ها دو چندان كند‎

 

حتما شما هم با این گفته موافق هستید كه هر چه قدر كوله‌پشتی‌تان سبك‌تر باشد راحت‌تر از كوه بالا می‌روید و سریع‌تر به قله می‌رسید و یا این‌كه هر چه قدر بار هواپیما كمتر باشد سریع‌تر حركت می‌كند و بیشتر می‌تواند اوج بگیرد. اغلب ما حاضریم پول بیشتری بدهیم و بنزین سوپر بزنیم تا ماشین‌مان كارآیی بهتری داشته باشد. بنابراین چرا از همین فكر و استراتژی برای جسم و روح‌مان استفاده نمی‌كنیم تا بتوانیم سریع‌تر به آرزوهای‌مان دست یابیم.

 

برای سرعت بیشتر به چه چیزی نیاز داریم؟ 

همان‌طور كه قبلا اشاره كردیم هر چه قدر بنزین ماشین تمیزتر باشد، بیشتر طولانی‌تر و سریع‌تر می‌رود و كمتر دود و مواد مضر تولید می‌كند. زندگی ما نیز به همین صورت است. فكر می‌كنید برای داشتن یك زندگی ایده‌آل به چه چیزهایی نیاز دارید؟

 

برای بدن‌تان سوخت مناسب انتخاب كنید 

هنگامی كه یاد بگیریم سوخت جسم و روح‌مان را تمیز و مناسب انتخاب كنیم، بسیار راحت‌تر، قدرتمندتر و سریع‌تر قادریم در مسیر اهداف‌مان گام برداریم و كمتر دچار لغزش و خطا خواهیم شد.

 

به خودتان انرژی بدهید 

بهتر است انسان یاد بگیرد كه به طور مرتب به آمال و اهدافش سوخت و تغذیه مناسب برساند و به آن‌ها رسیدگی كند، نه این‌كه یك عمر در آرزوی چیزی باشد بدون آن‌كه حتی قدمی برای رسیدن به آن بردارد. منظور از سوخت در این‌جا این است كه به هر طریقی كه ممكن است به روح‌مان انرژی بدهیم تا با انگیزه دو چندان و شور و شوق فراوان در مسیر اصلی زندگی‌مان حركت كنیم.

 

علاوه بر جسم، روح‌تان را نیز تغذیه كنید. 

البته من در این‌جا فقط در مورد غذای جسم صحبت نمی‌كنم. روح ما نیز همانند جسم‌مان نیاز به تغذیه و انرژی مثبت دارد. تمامی افكار، گفتار و اعمال دیگران می‌توانند به روح‌مان انرژی داده و یا این‌كه كاملا ما را تخلیه انرژی كنند.

 

افراد موفق كسانی هستند كه در هر لحظه از زندگی و با هر دم و بازدم خود به دنبال روابط و اموری می‌گردند كه انرژی و شور و شوق زندگی را در آن‌ها دو چندان كند. وقتی شما در یك رابطه سرد و خشك قرار دارید و یا از شغل‌تان راضی نیستید و با انجام آن احساس خستگی و درماندگی می‌كنید، بنابراین انتظار نداشته باشید روح‌تان تغذیه سالم و مناسب داشته باشد. بر عكس اگر دوستی داشته باشید كه برای شما ارزش قایل شود و شما را همواره به انجام كارهای خوب و سازنده تشویق كند، شما در زندگی به طور ناخودآگاه به پیشرفت‌های چشمگیری دست می‌یابید. وقتی شما ماموریت زندگی خود را بدانید و در جهت آن گام بردارید، بدون شك از زندگی خود لذت خواهید برد. بنابراین، هرگز تغذیه روح‌تان را فراموش نكنید.

 

غذاهایی بخورید كه راحت‌تر هضم می‌شوند. 

هنگامی كه غذای مناسب صرف می‌كنید، غذا راحت‌تر جذب بدن شده و انرژی كمتری برای هضم آن به كار می‌رود. بنابراین، در این حالت انرژی‌ای كه در عمق وجود خود احساس می‌كنید، مضاعف خواهد شد.

 

به اندازه نیازتان غذا بخورید. 

اگر می‌خواهید كارآیی مغزتان بهتر شود و یا به عبارتی فعال و خلاق‌تر شوید در خوردن غذا افراط نكنید. همان‌طور كه می‌دانید "روزه گرفتن" نیز به همین دلیل توصیه شده است. روزه به ما یاد می‌دهد كه در خوردن غذا زیاده‌روی نكنیم و همواره حد اعتدال را در نظر بگیریم. اگر عادت كنیم غذا را به اندازه نیاز مصرف كنیم چربی در بدن ذخیره نمی‌شود و هم‌چنین میزان انرژی و شادابی در بدن افزایش می‌یابد. در این حالت فكر، بهتر كار می‌كند و فرد راحت‌تر می‌تواند اهدافش را دنبال كند. بنابراین افراط در خوردن، حالت خواب‌آلودگی، سستی و تنبلی و ... را در شخص پدید می‌آورد. البته بهتر است بدانید افراط در هر كاری مضر است. به عنوان مثال اگر بیش از اندازه به فرزندتان دستور دهید و او را محدود كنید، همین زیاده‌روی در او حالاتی مانند افسردگی، اضطراب، نگرانی، غم و نارضایتی از زندگی را پدید می‌آورد. بنابراین برای داشتن یك زندگی شاد و پرانرژی تعادل را در تمامی زمینه‌ها حفظ كنید.

 

با معده خالی بخوابید 

با معده خالی، ذهنی پاك و قلبی آرام به خواب بروید. در این صورت است كه بدن شما به راحتی استراحت كرده و تجدید قوا می‌كند. با خوردن غذای زیاد، بدن‌تان مجبور است تمام نیروی خود را صرف هضم غذا كند. به همین علت است كه صبح‌ها بی‌حال و بی‌انرژی از خواب برمی‌خیزند و از نشاط و سرزندگی كافی برخوردار نیستند. هم‌چنین اگر با ذهنی آشفته و فكری خراب به خواب بروید جای تعجب نیست كه خوابی ناآرام داشته باشید و كابوس‌های شبانه به سراغ‌تان بیاید. متاسفانه در این حالت روح شما این فرصت را نخواهد داشت كه با خداوند ارتباط برقرار كرده و از رهنمودهای او برخوردار شود. بنابراین در چنین حالتی در طول روز كمتر می‌‌توانید برای مشكلات خود راه‌حل‌های مناسب و عقلانی پیدا كنید.

 

تنها موقعی غذا بخورید كه واقعا گرسنه هستید 

هنگامی كه جسم ما از لحاظ بیولوژیكی احساس گرسنگی می‌كند، ما به سمت غذا می‌رویم و نیاز گرسنگی خود را برطرف می‌كنیم ولی باید بدانیم كه بعد روحانی و عاطفی ما نیز نیازهایی دارد كه به هیچ وجه با خوردن غذا برآورده نمی‌شود. بهتر است در موقع غذا خوردن به این موضوع فكر كنید كه آیا واقعا گرسنه هستید یا دچار گرسنگی كاذب شده‌اید (نیاز روحی، عاطفی). وقتی یاد گرفتید تفاوت میان این دو را به خوبی درك كنید، این توانایی را پیدا می‌كنید كه رفتار و اعمال خود را تحت كنترل بگیرید و به طور ناخودآگاه به سمت افراد و اعمالی جذب می‌شوید كه نیازهای روحانی، عاطفی شما را برآورده می‌كنند. بنابراین شما گام به گام به سمت اهداف متعالی خود سوق خواهید یافت.

 

آرزوهای‌تان را مانند غذا در ذهن‌تان بجوید 

سعی كنید وقتی غذا را در دهان خود می‌گذارید، آن‌قدر آن را بجوید تا وقتی وارد معده شما می‌شود به راحتی هضم شود. این عمل باعث می‌شود بدن‌تان كار خود را راحت‌تر انجام داده و انرژی كمتری صرف هضم و جذب غذا كند. در این حالت بدن شما انرژی بیشتری ذخیره كرده و در طول روز شما شادتر و سرزنده‌تر خواهید بود. همین كار را نیز باید در مورد تجربیات و وقایع زندگی خود انجام دهید. در مورد تك‌تك كارهای‌تان به خوبی فكر كنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. آرزوهای‌تان را باید مانند غذا در ذهن‌تان كاملا بجوید تا به تدریج جزیی از وجودتان شود. بنابراین شما با این كار تمام اهداف و آرزوهای مورد علاقه‌تان را به طرف خود جذب می‌كنید.

 

غذاهایی را كه دوست دارید، بخورید 

هرگز فراموش نكنید غذاهایی را بخورید كه كاملا دوست دارید و با افرادی رابطه داشته باشید كه مثبت هستند و انگیزه زندگی كردن را در شما تقویت می‌‌كنند. به عنوان مثال وقتی شما غذای مورد علاقه‌تان را می‌خورید بدن آن را بسیار راحت‌تر هضم و جذب می‌كند. در صورتی كه این اتفاق برای غذایی كه دوست ندارید، نمی‌افتد و در عین حال انرژی زیادی نیز از دست خواهید داد.

 

این موضوع در مورد انتخاب دوستان، شغل و دیگر مسایل هم صادق است. اگر از افرادی كه با آن‌ها رفت‌وآمد می‌كنید و یا از كاری كه دارید راضی باشید، مطمئنا از تك‌تك لحظات زندگی خود لذت واقعی خواهید برد.

 

از زندگی خود لذت ببرید. 

اگر به راستی از زندگی خود لذت نمی‌برید به این دلیل است كه یاد نگرفته‌اید آن‌طوری كه دوست دارید زندگی كنید. همان‌طور كه می‌دانید هر كدام از ما منحصر به فرد هستیم و می‌توانیم كاملا متفاوت از دیگری زندگی كنیم. پس بهتر است ویژگی‌های خاص خود را پیدا كرده و آن‌ها را در پیشبرد اهداف‌مان به كار ببریم. هر كسی مسوول زندگی خود است و باید تصمیم بگیرد چگونه زندگی كند و انرژی خود را صرف چه اعمالی بكند. بنابراین فرمان انرژی خود را در دست بگیرید و آن را درست هدایت كنید تا هم خود و هم دیگران از آن بهره‌مند شوید و از لحظات زندگی‌تان لذت ببرید.

 

منبع: مجله موفقیت
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:07 ق.ظ
My brother suggested I may like this website.
He was entirely right. This post actually made my day. You
cann't consider just how so much time I had spent
for this info! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر